Nabízíme luxusní ubytování v Beskydech nad obcí Staré Hamry - Bílá. Prostorný apartmán 2+kk 42m2 s otevřenou ložnicí a krbem, v apartmánovém domě na Bílém Kříži v CHKO Beskydy na polosamotě u lesa s krásným výhledem na vrcholky Beskyd.

Novinky v Beskydech

Informace o velkých šelmách jsou dostupné na 50 místech v BESKYDECH

19:18:09, 02.08.2009

Novinky v Beskydech «

Informační a osvětové materiály, které mají zvýšit informovanost návštěvníků BESKYD o problematice velkých šelem a přispět bezkonfliktnímu soužití lidí s těmito vzácnými tvory, nabízí volně turistům padesátka horských chat, penziónů a informačních center v Moravskoslezských BESKYDECH, Vsetínských vrších a Javorníkách.

Hnutí DUHA v rámci rozsáhlého projektu „Soused vlk“, který se rozběhl právě před rokem, vydalo několik druhů informačních brožurek, plakátů a samolepek v celkovém počtu 100.000 kusů. Mezi místní obyvatele a návštěvníky BESKYD je šíří především pomocí dobrovolníků. Čtenáři se například dozví, jak poznat stopy velkých šelem, proč je setrvání těchto zvířat v lese důležité či jak se zachovat při nečekaném setkání s medvědem.

Na většině BESKYDSKÝCH horských chat jsou také k prodeji pohlednice s motivy vlka, rysa a medvěda, které mají zvýšit povědomí o velkých šelmách a poukázat na významnost Beskyd coby jedinečné oblasti s výskytem všech tří druhů velkých šelem u nás. Za dobu dvou let se prodalo bezmála deset tisíc pohlednic, což svědčí o značném zájmu turistů.

BESKYDY jsou domovem vlků, rysů a medvědů už desítky let. Jako poslední k nám přišli ze Slovenska právě vlci – poprvé je ochránci přírody zaznamenali v roce 1994. Letos tedy uběhne právě 15 let od jejich návratu. K připomínce této významné události vznikla speciální výroční turistická známka s vlkem, kterou mohou zájemci získat rovněž na některých BESKYDSKÝCH chatách.

Součástí projektu zaměřeného na komplexní ochranu velkých šelem, který Hnutí DUHA v BESKYDECH pořádá, je i řada osvětových přednášek a besed pro turisty i místní obyvatele. Projekt má zvýšit povědomí o velkých šelmách a lidem ukázat, že šelmy neznamenají pro člověka vážnější nebezpečí, ale mohou naopak zvýšit atraktivitu regionu. To prokázala řada projektů ze západní Evropy, Severní Ameriky, ale i např. z Rumunska nebo Polska. Dalším problémem je pytláctví a zvyšující se zástavba krajiny, která může narušit některé tradiční migrační trasy šelem.

« zpět na přehled novinek


Z našich apartmánů

Kde nás najdete

Staré Hamry 87/1
Frýdek-Místek
Bílý Kříž
Česká republika
739 15

Telefon: +420 778 000 591
Mobil: +420 608 111 158
Email: info@bily-kriz.eu
Www: www.bily-kriz.eu

Doporučujeme

Naši partneři

SoftCotton.CZ

SUNSKI

Ski Bílá

Aktuální počasí

více informací »

ubytování beskydy apartmány v beskydech beskydy apartment in beskydy apartmány apartments beskydy ubytování v beskydech ubytování apartments in beskydy accommodation apartment beskydy apartmány na bílé accommodation beskydy apartmány beskydy


Copyright © 2019 Ubytování v Apartmanovém domě na Bílém Kříži v Beskydech
Stránky vytvořil Jakub Křibík – piXmedia.cz [2009]